Fragment książki „Reiki” Mari Hall

Reiki jest najprostszą naturalną metodą uzdrawiania, jaką znam. Jeśli czyjeś kanały energetyczne są raz otwarte przez Mistrza Reiki, ta energia będzie naturalnie przepływać przez jego ręce. Zachowuje umiejętność kanalizowania energii przez resztę swojego życia.

Reiki nie jest ani energią psychotroniczną ani energią skierowaną na umysł. W przypadku tych metod terapeuta musi widzieć energię wpływającą do niego i pokierować ją za pomocą umysłu do innej osoby. Umysł odgrywa zawsze kluczową rolę w przypadku tych terapii.

 

Reiki nie jest też ani terapią biegunową ani magnetyzmem. W tych terapiach choroba uważana jest za energię ujemną. Terapeuta posiadający energię dodatnią przyciąga energię ujemną jak magnes i wyciąga ją z pacjenta. Istnieje niebezpieczeństwo, że ujemna energia pacjenta przedostanie się jakoś do terapeuty i wywoła u niego chorobę. Lub odwrotnie, jeśli terapeuta posiada energię ujemną może ją przekazać pacjentowi.

W przypadku Reiki nie trzeba widzieć energii, ani się na niej koncentrować. Nie trzeba nikomu zabierać energii, ani oddawać swojej. Energia Reiki ma równoważyć i harmonizować. Jeśli gdzieś jest za dużo energii lub za mało – zachwiana jest równowaga: a brak równowagi jest prawdopodobieństwem choroby. Natomiast w stanie równowagi istnieje prawdopodobieństwo samouzdrowienia. Energia przekazywana jest przez przyłożenie rąk na siebie lub kogoś innego.

Za pomocą Reiki nie stawiamy diagnozy. Potrafimy wyczuć, czy ciało jest w stanie równowagi czy nie. Podczas leczenia Reiki przedostaje się do miejsc, gdzie nie ma równowagi. Nie potrzebna jest żadna wiedza medyczna, ani diagnostyczna.

Reiki działa na wielu poziomach istot żywych. Oddziałuje na stany fizyczne, psychiczne, emocjonalne i duchowe.

Energia istnieje dookoła nas i w nas samych. Ciągle, każdego dnia, reagujemy na nią i odpowiadamy, nie zdając sobie z tego sprawy. Dookoła nas istnieje pole energii, zwane aurą. Aura ma kilka poziomów: emocjonalny psychiczny, wyższy psychiczny i kilka poziomów duchowych. Istnieje również aura wokół wszechświata. Jedna z jej warstw nazywa się Uniwersalną, Bezwarunkową Miłością. Reiki jest Uniwersalną, Bezwarunkową Miłością Wszechświata. Jeśli jesteś osobą  wierzącą, wiesz że Bóg stworzył wszechświat, więc jest to Bezwarunkowa Miłość Boga.

Reiki pochodzi z serca i jest często odbierana jako otrzymywanie bezwarunkowej miłości. Ta miłość posiada siłę wprowadzenia nas w stan pokoju i harmonii. Ten stan można opisać jako zdrowie, całość. Dla wielu ludzi dawanie i odbieranie tej energii jest doznaniem duchowym, ponieważ doznajemy „całości”, która jest Święta. Ja nie potrafię oddzielić Reiki od Świętości. Przez cały czas bycia Mistrzem Reiki, pośrednikiem i dawcą energii, towarzyszyło mi uczucie całości i poczucie jedności ze wszystkimi istotami żywymi.

Choroba jest wynikiem braku równowagi. Przyczynę choroby można zazwyczaj znaleźć w głębszej warstwie poziomu emocjonalnego, psychicznego lub duchowego. Na przykład, jeśli przez całe życie odczuwasz strach, brak równowagi mógł wystąpić w różnych częściach twojego ciała:
– w rejonie splotu słonecznego, jako że strach zazwyczaj w tym miejscu gromadzi energię (np: skurcze, katar żołądka ),
– mogłeś też zgromadzić energię w rejonie gardła przez brak wyrażania uczuć. Prawdopodobieństwo choroby zawsze jest większe w rejonach braku równowagi.
Jako że energia działa na wszystkich tych poziomach, leczona jest zarówno przyczyna, jak i wynikająca z niej choroba.

 

Mari Hall – Reiki Master

Należy pamiętać, że osoby,, które przekazują Reiki, nie są uzdrowicielami; są kanałami tej energii. Osoba, która otrzymuje energię zostaje zrównoważona tak, że jej ciało potrafi uzdrowić się samo. Dostaje dodatkową siłę w procesie zdrowienia. Kanał jest narzędziem, więc powstaje naturalna więź, partnerstwo. Biorca energii jest natomiast zawsze uzdrowicielem.

Przekazując energię jesteś jednocześnie sam równoważony. Jednocześnie leczysz i sam jesteś leczony. Im częściej używasz Reiki, tym staje się ona lepsza, ponieważ ty stajesz się bardziej zrównoważony. A im bardziej ty jesteś zrównoważony, tym lepsza będzie energia.

Przewiń do góry