Eros, sex i Kundalini

Eros i sex – pojęcia, które weszły do codziennego leksykonu i tworzą jedną z najważniejszych sfer relacji międzyludzkich. Eros pobudza emocje, sex – zaspokaja, tworząc wspólny świat energetyczny (Egregor).
Szereg religijnych nurtów wykorzystuje potencjał seksualności i albo steruje człowiekiem przez kontrolę pożycia, albo wykorzystuje energię seksualną, jako ścieżkę rozwoju osobistego i całego społeczeństwa.

W starosłowiańskich tradycjach seksualność szanowano, tak jak zdrowie, pracowitość, uczciwość, ponieważ seks jest jedną z form komunikacji między partnerami nie tylko na płaszczyźnie fizycznej, ale i energetycznej. Od umiejętności kierowania energią emocji zależy również umiejętności tworzenia tej niepowtarzalnej atmosfery, o której czytamy w baśniach i słuchamy w opowieściach o „miłosnych uniesieniach”. Twoje doznania, podobnie jak i doznania Twego partnera, zależą od umiejętności przygotowania się na nie.

Obudzić Węża
Tantryczne szkoły uczą, by nie rozpoczynać kontaktu seksualnego dopóki nie obudzi się energii Kundalini i nie otworzy (rozgrzeje) poszczególnych czakr.
Energia życiowa spoczywa u podstawy kręgosłupa w pierwszej czakrze, jak zwinięty śpiący wąż, zwany Kundalini. W czasie snu ma opuszczoną w dół głowę, przez co wypływa z nas energia… Gdy obudzisz Kundalini i puścisz węża do góry od czakry do czakry – życiowy potencjał zaczyna wzrastać.
Jest to możliwe wtedy, gdy jesteś odprężony, zrelaksowany skoncentrowany na wewnętrznych doznaniach i w pełnym kontakcie z bodźcami płynącymi z zewnątrz.
Przy wdechu pobieraj energię przez pierwszą czakrę, a przy wydechu wizualizuj czerwony kolor, ciepło na końcu kości ogonowej i powtarzaj jako mantrę dźwięk w tonie „DO”. Gdy poczujesz przyjemną ognistą kulę zacznij  wydychać powietrze przez pierwszą czakrę w kierunku trzeciej. Wizualizuj kolor żółty i powtarzaj jako mantrę dźwięk „MI”. Po drodze zauważysz, jak się budzi druga czakra. Podnosząc Kundalini do góry w kanałach Ida i Pingala, otwieraj po drodze inne czakry – pozwalaj energii aktywować poszczególne aspekty rzeczywistości. Gdy otworzysz siódmą czakrę – połączysz się z energią wszechświata, która spłynie w Sushumnie w dół. Poczujesz, że jesteś samowystarczalnym generatorem energii (już nie musisz „ładować akumulatorów”, jak zachęcają w reklamach liczne firmy, możesz emanować energią na cały świat i przekazać ją wszystkim, o których myślisz. Każda obudzona czakra emanuje ciepłem, swoim kolorem i dźwiękiem, a aura staje się coraz większa, wypełniając przestrzeń wokół ciebie.

Kolejnym etapem korzystania z energii czakr jest wzajemne pobudzenie poszczególnych centrów energetycznych partnera / partnerki. Zawsze któraś czakra jest bardziej aktywna, a inna na tyle wygaszona, że ciężko jest ją obudzić.
Zrób takie wspólne doświadczenie:

Siergiej Rezniczenko, olej

1. W czasie gry miłosnej przytul się do partnera/ki tak, żeby wszystkie czakry były na przeciwko siebie. Zsynchronizuj swój oddech – rób wdech i wydech w tym samym czasie, jak Twój partner.
2. Poczuj, która czakra jest bardziej ciepła, aktywna.
3. Robiąc wdech przez nos – pobieraj energię wraz z powietrzem, a na wydechu rozgrzewaj najbardziej aktywną czakrę.
4. Postaraj się rozgrzać najbliższe czakry z góry i z dołu.
5. Wyczuj, która z czakr Twojej partnerki/partnera jest najbardziej rozgrzana i skup się najpierw na niej.
6. Wymieniaj się energią – wdmuchuj ją przez czakrę w swego partnera/partnerkę przy wydechu, a otwórz się i przyjmuj energię, gdy robisz wdech.

7. Gdy poczujesz, że energia waszych czakr jest zsynchronizowana, zacznij rozgrzewać czakry obok.
8. Wizualizuj kolor każdej kolejnej rozgrzewanej czakry.
9. Gdy wszystkie czakry będą aktywne pozwól, żeby przy każdym wydechu energia Kundalini przepływała od pierwszej czakry we wspólnym z Twoim partnerem wirze, unosząc się do góry.
10. Przytulcie się do siebie czołami i poczujcie, jak energia łączy waszą świadomość, unosząc ją w kosmos.
Jeśli przed kontaktem seksualnym potrafisz rozgrzać i zsynchronizować wszystkie czakry nadając im odpowiednie kolory – wasze uniesienie będzie podobne do wystrzału w kosmos, odlotu w świat rozkoszy nieziemskich… 

Eros, sex i Kundalini
Przewiń do góry