Test trójkątów

Poznaj swoją wizję siebie i Twoich relacji z partnerem.

Nasz umysł w procesach poznania rzeczywistości wykorzystuje symbole – syntetyczne skojarzeniowe obrazy i pojęcia. Jak możemy lepiej zrozumieć siebie odczytując naszą modyfikację tych symboli?

Im lepiej poznasz siebie- tym łatwiej Ci zrozumieć innych.

Kinezjologia wykorzystuje mikronapięcia mięśniowe do zdiagnozowania przyczyn choroby. Dobry mistrz Tai Chi po minimalnych drgnięciach rąk potrafi określić problemy swego ucznia. W terapii widzenia test ruchomości gałek ocznych pomaga zdiagnozować obszary problemowych zachowań. Dzisiejszy test pozwoli Ci samodzielnie określić, na co masz zwrócić uwagę w podejściu do siebie i do swojego partnera.

Gwiazda Dawida
Jeden z podstawowych symboli ezoterycznych znany również jako symbol równowagi męsko-kobiecego potencjału składa się z dwóch przeplatających się równoramiennych trójkątów. Trójkąt z opuszczonym ostrym czubkiem i szeroką podstawą na górze (świat duchowy) jest trójkątem kobiecym. Dąży w dół ku światu materialnemu, stabilizacji, budowaniu fundamentów, podwalin dalszego istnienia. Jest niestabilny, wykazuje brak podstawy, wsparcia, a dominanta duchowego aspektu jest czasami przytłaczająca.
Trójkąt z ostrzem do góry to męski trójkąt. Mocno osadzony w świecie materialnym, stabilny i w związku z tym mało dynamiczny. Dąży do góry ku wyższym celom, ku duchowości.
Gdy te dwa aspekty są harmonijnie połączone, mamy do czynienia z osobą bogato utalentowaną, spójną i wszechstronnie rozwiniętą. Dobrze sobie radzi w każdej sytuacji, jest przyjazna i otwarta na świat, samowystarczalna.
Gdy występują jednak jakiekolwiek zaburzenia w osobowości – trójkąty są również zniekształcone. Występuje albo dominanta męskiego aspektu, albo kobiecego. Jeżeli test gwiazdy Dawida potraktujemy jako wskazówkę do samodoskonalenia się – będziemy wiedzieć, jakie konkretnie cechy charakteru mamy rozpracować. Jak mawiali starożytni lekarze: W leczeniu najważniejsza jest dobra diagnoza.

Jak to działa
Ten test wykorzystuje zarówno nieświadomy wpływ symboli na nasz umysł, jak i odruchowe reakcje mięśniowe, podporządkowane określonemu sposobowi myślenia: gdy myślisz o przyjemnej sytuacji – Twoje ruchy są bardziej płynne i spokojne. Gdy wczujesz się w negatywne wspomnienia, będziesz bardziej zdenerwowany i gwałtowny, co będzie widać na rysowanych przez Ciebie obrazkach. Jeżeli nadamy naszym rysunkom symbolicznego znaczenia – potrafimy określić swoją wizję własnej osoby i relacji z osobą bliską – partnerem, dzieckiem lub współpracownikiem, a dzięki tej wiedzy – zmienić relacje.
 
Najpierw poznaj siebie
Zanim zaczniesz analizować swoje relacje z innymi – zrób sobie test własnej osobowości. Być może zauważysz, że szereg problemów w relacji z inną osobą jest projektowanych przez Ciebie: obligujesz nieświadomie osobę do zachowywania się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i – co gorsze – obawami. Uruchamiasz mechanizm samospełniajacej się przepowiedni.
Robiąc test odkryjesz swoje problemowe obszary, które zawsze możesz usprawnić. Aby test gwiazdy Dawida wypadł prawidłowo pamiętaj o następujących regułach:
  • Najpierw narysuj własne 2 trójkąty połączone w gwiazdę Dawida, myśląc o sobie, o swoim życiu, przykrościach i radościach, które Ciebie spotykają.
  • Rysuj trójkąty cienkim długopisem na białym papierze bez kratek i linii.
  • Staraj się narysować maksymalnie proporcjonalną gwiazdę, ale nie używaj linijki ani innych pomocy. Pozwól, by podświadomość kierowała Twoją ręką.
  • Narysuj trójkąty, zanim przeczytasz interpretację.
  • Jeśli jesteś kobietą narysuj najpierw trójkąt z czubkiem w dół (jest to kobiecy trójkąt). Mężczyzna ma zacząć   od trójkąta z czubkiem do góry.
  • Starając się zrozumieć to, co będzie w przyszłości – zacznij rysować trójkąty zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.
  • Gdy chcesz określić swoją przeszłość, dowiedzieć się, co miało wpływ np. na Twój związek lub dlaczego wydarzyły się pewne sprawy w Twoim życiu – wczuj się w swoje poprzednie przeżycia i rysuj trójkąty w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Relacja partnerska
Przed rysowaniem gwiazdy partnerskiej zrób przerwę, pomyśl o czymś innym. Rozprosz myślenie.
– Gdy zechcesz zobaczyć swoją wizję stosunków partnerskich przypomnij sobie wszystkie emocjonalnie ważne sytuację z tą osobą – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Nie wymyślaj ich na siłę, pozwól, żeby wspomnienia same się pojawiały i odpływały.
– Kiedy już wczujesz się w relacje,  narysuj najpierw swój trójkąt, potem swego partnera/ki.
Dopiero po wykonaniu obydwu rysunków przejdź do czytania interpretacji.
Jeśli udało Ci się zastosować do powyższych wskazówek i przeprowadziłeś doświadczenie nie czytając dalszych wyjaśnień – Twoja analiza będzie czysta i klarowna. Jeśli jednak będziesz rysować gwiazdę już po przeczytaniu interpretacji staraj się wykonywać ruchy tak, jak prowadzi ręka, bez specjalnej koncentracji.

Test trójkątów
Przewiń do góry